Starptautiskais Lieldienu festivāls 2024, Nīderlandē ar kopienu Chemin Neuf

Mēs ar patiesu prieku TEVI aicinām kopā svinēt un piedzīvot Lieldienu laiku!
Ar jauniešiem no dažādām pasaules valstīm: Nīderlandes, Beļģijas, Francijas, Vācijas…

Lieldienas ir īpašs laiks un viens no mūsu kristīgās ticības galvenajiem brīžiem: Jēzus uzvar nāvi un atver ceļu Svētajam Garam! Tas vienmēr ir jauns sākums un cerība!
No ceturtdienas līdz pirmdienai mēs pavadām Jēzu Viņa ciešanās, nāvē un augšāmcelšanā, no pēdējām vakariņām līdz augšāmcelšanās priekam. Tas būs pārsteidzošs ceļojums!

Praktiskais info:

Kam: Festivāls paredzēts jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem
Kur: Sv. Pāvila Abatijā, Nīderlandē.
Laiks: no 2024. gada 27. marta līdz 2. aprīlim ( festivāls no 28. līdz 31. martam).
Brauksim ar busiņu ( vietu skaits ierobežots)!
Dalības maksa: 90-110 EUR+ ceļš 70 EUR + ziedojums par naktsmājām Vācijā un Polijā. ~ 200 EUR kopā.
Ja vēl ir kādi jautājumi, vari droši zvanīt uz numuru: +371 29628455.
Vairāk par festivālu: https://www.chemin-neuf.nl/voorstel/paasfestival-2024/

Jērikas rekolekcijas jauniešiem

Pēc četru gadu pārtraukuma kopiena Chemin Neuf atkal aicināja jauniešus iesākt jauno gadu īpašā veidā un ar jaudu! Mēs aicinājām jauniešus uz Jērikas rekolekcijām, kuras ir balstītas uz Svētā Ignācija no Lojolas Garīgajiem vingrinājumiem, kuri pielāgoti tieši jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem.

Vakaros bija iespēja klausīties dažādas liecības, piedalīties lūgšanu vakaros. Viens no rekolekciju centrālajiem notikumiem bija Krusta ceļš un izlīguma vakars, kurā jaunieši vēl vairāk varēja personīgi tuvoties Dievam. Alise raksta: “Jērikas rekolekcijas bija īpašs laiks, lai atkal atgrieztos pie sevis un tādējādi atjaunotu attiecības ar Dievu, kā arī būtu sadraudzībā ar citiem ticīgiem brāļiem un māsām. Nozīmīga loma rekolekcijās bija laikam klusumā, privātajai lūgšanai, meditācijai ar Svētajiem Rakstiem, kā arī Svētajai Misei. Mani personīgi ļoti uzrunāja dažādās liecības un pieredzes stāsti, ar ko dalījās gan paši kalpotāji, gan kopienas draugi, kuri pie mums viesojās. Īpaši aizskāra, cik neticamos veidos Dievs var uzrunāt sirdis un aicināt pie sevis, nevienu nešķirojot. Atmiņā man ilgi saglabāsies Izlīguma vakars, kur sajutu ļoti personīgu un dziedinošu pieskārienu no Jēzus Sirds, tieši caur Izlīguma sakramentu. Šis rekolekciju laiks man pavēra jaunu uzticēšanos un ļaušanos Dieva pamudinājumiem, pārsteidza, cik personīgi Dievs var sevi atklāt un atbildēt pat uz vismazākajām lūgšanām. Atgriežoties no piedzīvotā, īpašām žēlastībām bagātā laika Liepājā, es jūtos kā no jauna nomazgāta, Dieva maigās mīlestības aplaimota un Viņa ciešajā klātbūtnē stiprināta. Ja uz Jēriku es devos kā tukšs un saplaisājis trauks, tad atgriezos jau kā salīmēts un salabots, pāri plūstošs trauks. Es saņēmu daudz vairāk, kā cerēju, un bija nepieciešams tieši tāds ir laiks, kad viss tiek atdots Dievam.”

Tās bija 6 dienas, lai kopā ar Dievu atskatītos uz savu dzīvi, ļautu sagrūt kādiem iekšējiem mūriem un raudzītos, kurp Viņš katru no jauniešiem vada tālāk personiskajā dzīvē, mācībās, darbā, kalpošanā. Kopā uz rekolekcijām bija pieteikušies 15 jaunieši no visas Latvijas un dažādām kristīgajām konfesijām, kā arī jaunieši, kuri vēl ir ticības meklējumos. Anna Elīza, kura arī bija viena no dalībniekiem, pēc rekolekcijām saka: “Rekolekciju laiks bija īpaša Dieva dāvana. Īsti nezinot uz kurieni braucu, atbraucu uz īsto vietu, kuru Dievs jau bija sagatavojis. Tajās stundās, kad bija jāievēro klusums, Jēzum bija ļoti daudz ko sacīt un atklāt. Viņš runāja uz mani caur brāļiem un māsām Kristū, caur savu vārdu, caur lūgšanām, atziņām, bildēm un pat sapņiem naktīs. Tā bija liela žēlastība tur būt. Iespējams, ka kādi mūri sabruka un ticības ērkšķi tika izrauti. Paldies ikkatram, kas bija un kalpoja. Biju kā ģimenē – no kuras plūda Dieva mīlestība un tika atspīdēts Jēzus vaigs.”

Rīta cēliens tika pavadīts klusumā – mācībās un personīgajā lūgšanā. Jaunieši klausījās mācības par Dieva mīlestību, grēku un žēlsirdību, dzīvi Svētajā Garā un sekošanu Kristum. Mēs bijām priecīgi, ka mūsu vidū bija lektori ar ļoti dažādu pieredzi un zināšanām.

Pēcpusdienās notika dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Jauniešiem bija iespēja piedalīties kustību nodarbībās, iemēģināt loku šaušanu, apdrukāt T-kreklus, doties orientēšanās pārgājienā, kā arī izveidot sev lūgšanu ķeblīšus.

Rekolekcijās katram dalībniekam tika piedāvāta arī ikdienas garīgā pavadība. Tas bija īpašs laiks, kurā jaunieši varēja dalīties par to, ko viņi izdzīvo savā ikdienā un arī rekolekciju laikā.

           

Rekolekcijas jauniešiem ne vienmēr ir viegla izvēle, jo tas liek mazliet apstāties un palikt klusumā, kas mūsdienās vairs nemaz nav tik vienkārši. Bet mēs esam pateicīgi Dievam par katru jaunieti, kas atsaucās aicinājumam un izdzīvoja šo īpašo laiku kopā. Anna arī ar mums dalās savās pārdomās par šo īpašo laiku: ”Jaunā gada sākums, kad lielākoties visi kaļ kā būt labākiem jaunajā gadā vai cītīgi gatavojas sesijai, jaunam darba vai skolas sākumam, man tā bija iespēja atgriezties atpakaļ pie Dieva savā sirdī. Īpaši gaidītās rekolekcijas, kurās tieši pirms paša sākuma bija jāizcīna cīņa par došanos turp vai palikšanu mājās mācīties. Nedēļa pus klusumā un baltumā, jaunieši, kuri klusumā brokasto un Svētās Mises, kurās sajūta bija, kā atrasties tuvā ģimenes lokā. Rekolekcijas man vienmēr asociējas ar cīņu un grūtībām. Arī šīs rekolekcijas nebija izņēmumus, bet vairāk kā grūtības izjutu un piedzīvoju stipru Dieva mīlestību. Jērika man sirdī paliks kā vieta, kur sākas jauns sākums, jauns, nezināms, bet Dieva mīlestības ceļš.”

            Lai mums visiem šis jaunais gads ir īpašs Dieva mīlestības ceļš!

Nobeigumā vēlamies pateikt ļoti lielu paldies visiem, kas palīdzēja jauniešiem šajā nedēļā finansiāli: liels paldies mūs draugiem Bonifatiuswerk, kuriem pateicoties, jauniešiem tika nodrošinātas meistarklases, ēdināšana, siltums, iespēja atgriezties mājās un brīnišķīgs noformējums. Paldies visiem daudzajiem kalpotājiem, kuri dalījās ar savu laiku un zināšanām: Liepājas diecēzes bīskapam Viktoram Stulpinam, Latvijas Apvienotās Metodistu Baznīcas mācītājai Guntai Grīnai-Sologubai un daudziem citiem.

Hei, jaunieti!

Sāc Jauno gadu ĪPAŠĀ veidā un ar jaudu! 

Mēs tevi aicinām uz Jērikas rekolekcijām JAUNIEŠIEM! Tās ir balstītas uz svētā Ignācija no Lojolas Garīgajiem vingrinājumiem, kuri pielāgoti tieši jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. 

Tās būs 6 dienas, lai kopā ar Dievu atskatītos uz savu dzīvi, ļautu sagrūt kādiem iekšējiem mūriem un raudzītos, kurp Viņš tevi vada tālāk personiskajā dzīvē, mācībās, darbā, kalpošanā.

Rīta cēliens tiks pavadīts klusumā – mācībās un personīgajā lūgšanā, bet pēcpusdienā notiks dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Rekolekcijās katram dalībniekam tiek piedāvāta ikdienas garīgā pavadība. 

Jērikas Rekolekcijas – tas ir… Lūgšana Jēzus Jautrība Klusums Izvēle Prieks Attiecības Jaunumi Spēles Garīgā pavadība Kopiena Izmaiņas Lēmumi Mācības Dejas Mūzika Satikšanās Smaidi Lieliski cilvēki un vēl daudz Svētā Gara pārsteigumu!

Laiks: 2024. gada 2. janvāris -7. janvāris 

Organizē: kopiena Chemin Neuf. 

Vieta: Liepāja, Atmodas bulvāris 15

Dalības maksa: 80 EUR (lūdzu, sazinieties ar organizatoriem, ja finanses ir šķērslis). 

Pieteikšanās un sīkāka informācija: +371 29628455 (Katrīna) 


Sākoties rudenīgajam laikam ir īstais brīdis, lai atskatītos uz šīs vasaras saulaināko notikumu: Pasaules Jauniešu Dienām (PJD) Portugālē.

Viss aizgājušais gads pagāja PJD zīmē. Gada garumā meklējām iespējas, kā pēc iespējas vairāk jauniešiem ļaut piedzīvot šo īpašo notikumu. Kopienas Chemin Neuf brāļi un māsas  aktīvi darbojās, lai sagatavotu sagatavošanās nedēļu Portimaunā. Tas bija festivāls Welcome to Paradise, kurš vienuviet pulcēja ap 5000 jauniešus no 40 dažādām valstīm, lai 6 dienu garumā piedzīvotu īpašu laiku kopā un izdzīvotu tieši šim notikumam veidotu izvēles programmu. Pasākuma programma bija ļoti intensīva, bagāta ar dažādām vērtīgām katehēzēm, lūgšanām, neizpalika arī izklaides, saule un okeāns. Tā bija iespēja  ikvienam jaunietim piedzīvot sastapšanos ar Kristu, kā arī iegūt jaunus draugus no visas pasaules. Kopā ar kopienu Chemin Neuf uz Portugāli devās 46 jaunieši un kalpotāji. Mēs varējām būt tik daudz, jo saņēmām finansiālu atbalstu no Bonifatiuswerk. Šī piešķirtā palīdzība daudziem jauniešiem bija vienīgā iespēja piedalīties šajā īpašajā pasākumā.

Jolanta dalās ar mums piedzīvotajā: “Pasaules Jauniešu dienu pieredze man deva lielāku spēju uzticēties Dievam un Viņa vadībai. Kādā lūgšanu vakarā guvu sev personīgu apstiprinājumu tam, ka Dievs zina par manām bailēm un raizēm par nākotni un apliecina, ka par mani parūpēsies. Šī pieredze deva spēku turpināt uzticēties Viņam. Protams, mani uzrunāja arī iespēja lūgties kopā ar Pāvestu Francisku un satikt daudzus jauniešus no visām pasaules valstīm. Devos uz PJD arī kādā īpašā uzdevumā – atspoguļot šo notikumu Radio Marija Latvija ēterā un nodrošināt klātbūtnes sajūtu klausītājiem, veidojot reportāžas un intervijas, kā arī ierakstus sociālajos tīklos no Lisabonas. Bonifatiuswerk atbalsts palīdzēja piedzīvot PJD ne tikai man, bet arī tiem, kuri palika mājās pie saviem radio aparātiem un attālināti sekoja līdzi jauniešu dienu norisei.”

Arī Holgeram šī bija neaizmirstama pieredze: ”Es vairākus gadus sapņoju par piedalīšanos PJD, un kad uzzināju, ka kopiena Chemin Neuf organizē grupu, ļoti vēlējos braukt kopā ar viņiem. Tomēr izmaksas neatbilda manam budžetam un tas radīja šaubas, vai tiešām būs iespēja aizbraukt. Brīdī, kad paziņoja, ka Bonifatiuswerk sniegs finansiālu atbalstu, es uztvēru to kā zīmi, ka Dievs man ir sagatavojis kaut ko īpašu. Izbaudīju katru brīdi, ko piedzīvoju PJD. Daudzie jaunieši no visas pasaules man parādīja to, cik Dievs ir varens. Vairākas reizes festivāla laikā sajutu patiesu Dieva mīlestību, kas stiprināja manu ticību. Esmu ļoti pateicīgs par sniegto finansiālo atbalstu, kas man bija ļoti svarīgs. Šis svētceļojums paliks atmiņā uz visu mūžu.”

PJD ir īpašas ar to, ka katrs jaunietis tur jūtas gaidīts un īpašs, pat tad, ja uz to ir ieradušies vairāki miljoni jauniešu. Elīza ar mums dalās ar to, cik tuvas attiecības ar Dievu var piedzīvot arī tik lielā pasākumā: “Pasaules Jauniešu dienu ieguvumi ir ļoti daudzi. Tas bija mans skaistākais ceļojums mūžā. Protams, atmiņā ir palikusi skaistā un krāsainā Portugāle ar ievērojamo arhitektūru, skaistajām ainavām, mazajām ieliņām un gardo konditoreju, kā arī brīnišķīgā kompānija un jautrība, tomēr visvērtīgākais ir ar sirdi pieredzētais un Dieva sastapšana, Viņa tuvuma jušana. Visvairāk mani piepildīja rekolekcijas pilsētā, Ignāciskā lūgšana un garīgā pavadība, ko piedzīvoju pirmo reizi. Lūgšanās piedzīvoju Dieva klātbūtni, pāri plūstošu mīlestību. Pirmo reizi likās, ka Viņu tiešām sadzirdu. Tas bija tik ļoti aizkustinoši. Ceļojums bija lieliska iespēja sastapt kristīgus jauniešus, kopā lūgt, slavēt un piedzīvot Dievu.”

Šī PJD pieredze mums lika ieraudzīt, cik mūsu ticība, baznīca un pasaule ir skaista. PJD ir pieredze, kura paliks neaizmirstamā atmiņā ikvienam dalībniekam.

Šie ir vārdi, kuri visbiežāk tikai dzirdēti no jauniešiem: PRIEKS, SAULE, TUVĪBA AR DIEVU, DRAUDZĪBA, SKAISTUMS, PATEICĪBA, NEIZMIRSTAMA PIEREDZE, BAZNĪCAS SKAISTUMS, OKEĀNS, TICĪBA un pāri visam DIEVA MĪLESTĪBA!

Jauniešu misija (18-30 gadi)

Mēs priecājamies tevi redzēt mūsu mājaslapā, un mēs būtu vēl priecīgāki tevi iepazīt arī personīgi! Šeit tu vari atrast piedāvājums jauniešiem vecuma posmā no 18 līdz 30 gadiem. Visam, ko mēs tev šeit piedāvājam, ir tikai viens mērķis: palīdzēt labāk iepazīt Jēzu un sekot Viņam kopā ar citiem jauniešiem!

Mēs tevi aicinām piedalīties:

Tematiskos pasākumos un nedēļas nogalēs – gada garumā mēs piedāvājam vairākas tikšanas, lai kopā iedziļinātos kādā konkrētā jautājumā vai tēmā, piemēram, mūsu ikdienas attiecībās ar Dievu, lūgšanā, draudzībā, attiecībās vai izvēlēs. Šis ir arī brālīgais laiks, kurā savstarpēji iepazīstamies, kopā atpūšamies un dalāmies ar to, kas šobrīd ir aktuāls mūsu dzīvēs.

Jērikas rekolekcijās – uz svētā Ignācija no Lojolas Garīgajiem vingrinājumiem balstītās rekolekcijās, kas pielāgotas jauniešiem. Tās ir sešas dienas, lai kopā ar Dievu atskatītos uz savu dzīvi, ļautu sagrūt kādiem iekšējiem mūriem un raudzītos, kurp Viņš vada tālāk personiskajā dzīvē, mācībās, darbā vai kalpošanā. Rīta cēliens tiek pavadīts klusumā – mācībās un personiskajā lūgšanā, bet pēcpusdienā notiek dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Rekolekcijās ir ikdienas garīgā pavadība.

Lūgšanu grupā – aicinām jauniešus pievienoties kopienas lūgšanu grupām!

Brālībās – mēs piedāvājam jauniešiem tikties nelielās grupās, kur viņiem ir iespēja padziļināti un atklāti dalīties par ikdienas dzīvi un citiem aktuāliem jautājumiem. Šīs brālības palīdz pieaugt vienkāršībā, atklātībā un mīlestībā, un ir liels atbalsts mūsu ikdienas dzīvē.

Jauniešu festivālā – vasaras sezonā piedāvājam jauniešiem piedalīties starptautiskā festivālā Francijā. Šī festivāla programmu veido TU pats! Tu esi tas, kas izlemj, kas tev personīgi palīdzēs attīstīties un sekot Kristum. Lūgšanas + Sports + Koncerti + Lekcijas + Radošās grupas + Attiecības + Ekumenisms + Satikšanās Kopējie vakari + Jaunieši no visas pasaules + Euharistija+ Prieks. Un vēl daudz citu piedzīvojumu!

Jauniešiem ir pieejami arī dažādi Kopienas starptautiskie piedāvājumi: Mediju skola, Valodu skolas, Mācekļu skola un JET.

Ceram uz drīzu tikšanos ar tevi kādā no Kopienas pasākumiem!

2021. gadā no 1. līdz 8. augustam Otkombas abatijā Francijā norisinājās ikgadējais festivāls jauniešiem “Wellcome to Paradise”, ko organizē kopiena “Chemin Neuf”. Šogad pasākumā piedalījās pieci jaunieši un trīs personas vecumā pēc 30 gadiem, kas festivālā laikā piedalījās dažāda veida kalpošanā.

Uz festivālu devās Māra Linde no Siguldas, kura pasākumā piedalījās pirmo reizi, un Agate Budņika, kura pasākumu apmeklēja jau otro reizi. Abas jaunietes pēc festivāla dalījās tur piedzīvotajā.

M. Linde pastāstīja, ka viņu doties uz Otkombu pamudināja mamma, kura festivālā bija piedalījusies jau astoņas reizes. Viņa norāda, ka festivals ir gan fizisks, gan garīgs piedzīvojums, kuru piepilda sarunas, slavēšanas vakari, skaisti dabas skati, dažādu tautību priesteru sprediķi, kā arī balles. Pasākums bija izdevies, neskatoties uz lietusgāzēm, kas pavadīja piecas no septiņām festivāla dienām. M .Lindi patīkami pārsteidza tas, ka festivālā labi jutās dažādu rasu, tautību pārstāvji, kā arī jaunieši ar īpašām vajadzībām. Viņu īpasši aizkustināja tas, kā deju laikā citi jaunieši tos, kas bija ratiņkrēslos, “uzcēla kājās lai viņi varētu baudīt atmosfēru uz pilnāko. Šis moments manī raisīja pat bijību”.

A.Budņika norāda, ka priecājas par atvērtību, kas pasākuma laikā izveidojās starp latviešiem. Viņa stāsta, ka pasķauā bija vairāk nekā 800 cilvēku, neskatoties uz to, ka pasaulē un Eiropā atkla lēnām pieaug saslimstība ar vīrusu Covid-19.

“Manuprāt, mums visiem bija neticami redzēt, kā bariem jauniešu no visas sirds slavē Jēzu. Bija neticami redzēt atkal tādu milzīgu sabiedrību vienuviet un iegūt jaunus draugus. Mēs kāpām kalnā, peldējāmies ezerā, ēdām pankūkas pusnaktī un augām ticībā, klausoties Svētās Mises, lekcijas un vienkārši slavējot. Kā viens no mūsu pieagušajiem latviešu dalībniekiem teica, ka atpakaļceļā mazajā, dzeltenajā kopienas busiņā sēž pilnīgi citi jaunieši. “Pirms tam knapi sarunājās, bet tagad spīd acis un kopīgi dzied”, viņš teica.”

Arī A. Budņika norāda, ka jutusies kā paradīzē, neskatoties uz lietaino laiku. “Palmas, dzidrais ūdens, kalni, franču deserti ēdienreizēs un burvīgā abatija ar rožu dārzu. Tajā visā mēs varējām sajust Dieva izveidoto harmoniju, kas pamazām pārņēma ikvienu, kas tur ieradās,” atmiņās dalās jauniete.