Sākoties rudenīgajam laikam ir īstais brīdis, lai atskatītos uz šīs vasaras saulaināko notikumu: Pasaules Jauniešu Dienām (PJD) Portugālē.

Viss aizgājušais gads pagāja PJD zīmē. Gada garumā meklējām iespējas, kā pēc iespējas vairāk jauniešiem ļaut piedzīvot šo īpašo notikumu. Kopienas Chemin Neuf brāļi un māsas  aktīvi darbojās, lai sagatavotu sagatavošanās nedēļu Portimaunā. Tas bija festivāls Welcome to Paradise, kurš vienuviet pulcēja ap 5000 jauniešus no 40 dažādām valstīm, lai 6 dienu garumā piedzīvotu īpašu laiku kopā un izdzīvotu tieši šim notikumam veidotu izvēles programmu. Pasākuma programma bija ļoti intensīva, bagāta ar dažādām vērtīgām katehēzēm, lūgšanām, neizpalika arī izklaides, saule un okeāns. Tā bija iespēja  ikvienam jaunietim piedzīvot sastapšanos ar Kristu, kā arī iegūt jaunus draugus no visas pasaules. Kopā ar kopienu Chemin Neuf uz Portugāli devās 46 jaunieši un kalpotāji. Mēs varējām būt tik daudz, jo saņēmām finansiālu atbalstu no Bonifatiuswerk. Šī piešķirtā palīdzība daudziem jauniešiem bija vienīgā iespēja piedalīties šajā īpašajā pasākumā.

Jolanta dalās ar mums piedzīvotajā: “Pasaules Jauniešu dienu pieredze man deva lielāku spēju uzticēties Dievam un Viņa vadībai. Kādā lūgšanu vakarā guvu sev personīgu apstiprinājumu tam, ka Dievs zina par manām bailēm un raizēm par nākotni un apliecina, ka par mani parūpēsies. Šī pieredze deva spēku turpināt uzticēties Viņam. Protams, mani uzrunāja arī iespēja lūgties kopā ar Pāvestu Francisku un satikt daudzus jauniešus no visām pasaules valstīm. Devos uz PJD arī kādā īpašā uzdevumā – atspoguļot šo notikumu Radio Marija Latvija ēterā un nodrošināt klātbūtnes sajūtu klausītājiem, veidojot reportāžas un intervijas, kā arī ierakstus sociālajos tīklos no Lisabonas. Bonifatiuswerk atbalsts palīdzēja piedzīvot PJD ne tikai man, bet arī tiem, kuri palika mājās pie saviem radio aparātiem un attālināti sekoja līdzi jauniešu dienu norisei.”

Arī Holgeram šī bija neaizmirstama pieredze: ”Es vairākus gadus sapņoju par piedalīšanos PJD, un kad uzzināju, ka kopiena Chemin Neuf organizē grupu, ļoti vēlējos braukt kopā ar viņiem. Tomēr izmaksas neatbilda manam budžetam un tas radīja šaubas, vai tiešām būs iespēja aizbraukt. Brīdī, kad paziņoja, ka Bonifatiuswerk sniegs finansiālu atbalstu, es uztvēru to kā zīmi, ka Dievs man ir sagatavojis kaut ko īpašu. Izbaudīju katru brīdi, ko piedzīvoju PJD. Daudzie jaunieši no visas pasaules man parādīja to, cik Dievs ir varens. Vairākas reizes festivāla laikā sajutu patiesu Dieva mīlestību, kas stiprināja manu ticību. Esmu ļoti pateicīgs par sniegto finansiālo atbalstu, kas man bija ļoti svarīgs. Šis svētceļojums paliks atmiņā uz visu mūžu.”

PJD ir īpašas ar to, ka katrs jaunietis tur jūtas gaidīts un īpašs, pat tad, ja uz to ir ieradušies vairāki miljoni jauniešu. Elīza ar mums dalās ar to, cik tuvas attiecības ar Dievu var piedzīvot arī tik lielā pasākumā: “Pasaules Jauniešu dienu ieguvumi ir ļoti daudzi. Tas bija mans skaistākais ceļojums mūžā. Protams, atmiņā ir palikusi skaistā un krāsainā Portugāle ar ievērojamo arhitektūru, skaistajām ainavām, mazajām ieliņām un gardo konditoreju, kā arī brīnišķīgā kompānija un jautrība, tomēr visvērtīgākais ir ar sirdi pieredzētais un Dieva sastapšana, Viņa tuvuma jušana. Visvairāk mani piepildīja rekolekcijas pilsētā, Ignāciskā lūgšana un garīgā pavadība, ko piedzīvoju pirmo reizi. Lūgšanās piedzīvoju Dieva klātbūtni, pāri plūstošu mīlestību. Pirmo reizi likās, ka Viņu tiešām sadzirdu. Tas bija tik ļoti aizkustinoši. Ceļojums bija lieliska iespēja sastapt kristīgus jauniešus, kopā lūgt, slavēt un piedzīvot Dievu.”

Šī PJD pieredze mums lika ieraudzīt, cik mūsu ticība, baznīca un pasaule ir skaista. PJD ir pieredze, kura paliks neaizmirstamā atmiņā ikvienam dalībniekam.

Šie ir vārdi, kuri visbiežāk tikai dzirdēti no jauniešiem: PRIEKS, SAULE, TUVĪBA AR DIEVU, DRAUDZĪBA, SKAISTUMS, PATEICĪBA, NEIZMIRSTAMA PIEREDZE, BAZNĪCAS SKAISTUMS, OKEĀNS, TICĪBA un pāri visam DIEVA MĪLESTĪBA!